112
Ansvarsfraskrivelse etter barnedødsfall
(STORD): Ingen i politiet vil ta ansvar for det som har skjedd etter at en 13 år gammel jente ble funnet død på et offentlig sted i Leirvik på Stord ved midnatt natt til 30.april.

Den 13 år gamle jenta som hadde forsvunnet fra en barnevernsinstitusjon i Bergen, ble funnet død på Stord.
I ettertid kommer det frem at barnevernsinstitusjonen hadde ved flere ganger ringt til politiet uten at det ble iverksatt noe tiltak.
Ifølge Bergens Tidende er to ledere ved operasjonssentralen i Vest politidistrikt mistenkt i saken, men ingen av de vil innrømme å ha utført feil.
– Det er ingen av de som erkjenner straffskyld for tjenestehandlingen, sier påtaleansvarlig Thomas Arntsen til avisen.
I tillegg opplyser at Spesialenheten skal gå gjennom lydopptak fra operasjonssentralen den kvelden da 13-åringen ble funnet død.
Ifølge nettstedet Resett skal 13-åringen ha tatt sitt eget liv. Dette har ført til et stort engasjement på sosiale medier.
De to mistenkte er nå avhørt.
Lik Extraavisen.no på Facebook!
