Connect with us

Sport

Disse skal delta i Sykkel-VM i Belgia

Norske syklister skal delta i Sykkel-VM i Belgia. Norges Cykleforbund har offentliggjort uttaket.

  •  
  •  
  •  

Publisert for

, den

Foto: Norges Cyklerforbund

Menn Elite tempo

  • Andreas Leknessund, Ringerike SK/Team DSM

Menn Elite fellesstart

  • Sven Erik Bystrøm, Stavanger SK/UAE Team Emirates
  • Alexander Kristoff, Stavanger SK/UAE Team Emirates
  • Vegard Stake Laengen, Asker CK/UAE Team Emirates
  • Odd Christian Eiking, Fana IL Sykkel/Intermarché-Wanty-Gobert-Matériaux
  • Markus Hoelgaard, Sandnes SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Rasmus Tiller, Lillehammer CK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Reserve: Andreas Leknessund, Ringerike SK/Team DSM

Kvinner Elite tempo

  • Katrine Aalerud, Vestby SK/Movistar Team Women

Kvinner Elite fellesstart

  • Susanne Andersen, Stavanger SK/Team DSM
  • Katrine Aalerud, Vestby SK/Movistar Team Women
  • Stine Borgli, CK Victoria/FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
  • Emilie Moberg, Halden CK/DROPS
  • Anne Dorthe Ysland, Gauldal SK/Team Coop-Hitec Products
  • Ingvild Gåskjenn, Horten OC/Team Coop-Hitec Products

Menn Junior tempo

  • Johan Ravnøy, Sandnes SK
  • Trym Brennsæter, Glåmdal SK

Menn Junior fellesstart

  • Per Strand Hagenes, Sandnes SK
  • Stian Edvardsen-Fredheim, Glåmdal SK
  • Ola Sylling, Ringerike SK
  • Trym Brennsæter, Glåmdal SK
  • Sebastian Larsen, Ringerike SK


Kvinner Junior tempo

  • Amalie Christensen, Lillehammer CK

Kvinner Junior fellesstart

  • Camilla Rånes Bye, IL Stjørdals-Blink
  • Oda Laforce, IF Frøy

Menn U23 tempo

  • Søren Wærenskjold, Ringerike SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Daniel Årnes, Kristiansands CK

Menn U23 fellesstart

  • Idar Andersen, Gauldal SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Anders Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel/Uno-X DARE Development Team
  • Tobias Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel/Uno-X DARE Development Team
  • Martin Bugge Urianstad, Stavanger SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Søren Wærenskjold, Ringerike SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Jonas Iversby Hvideberg, Fredrikstad SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Reserve: Tord Gudmestad, Stavanger SK/Team Coop

Program:

19. september – Menn Elite Tempo
20. september – Menn U23 Tempo
21. september – Menn og Kvinner Junior Tempo
24. september – Menn Junior og Menn U23 Fellesstart
25. september – Kvinner Junior og Kvinner Elite Fellesstart
26. september – Menn Elite Fellesstart

Lik Extraavisen.no på Facebook!

Del videre:
  •  
  •  
  •  

Siste artikler

annonse
annonse