112
Gikk amok på butikk i Skien
(SKIEN): En mann i 40-årene skal ha gått amok på en lokalbutikk i Skien, da han kastet steiner gjennom et vindu. Ifølge butikkeieren hadde han mange steiner i hagen, og to av dem gikk gjennom butikkvinduet.

Politiet fikk melding klokken 09:30 at en mann i 40-årene hadde utført hærverk på en lokalbutikk i Skien, hvor han hadde kastet steiner inn i et vindu.
Til Telemarksavisen forteller butikkeieren at han har tidligere hatt trøbbel med hærverk, hvor en av vinduene ble knust i juli i år.
Ifølge vår journalist, Mauricio Evensen skal butikkeieren ha sagt at han har en anelse om hvem det kan være, og at mannen har tidligere skapt bråk og trøbbel i området flere ganger tidligere.
Politiet skal ha kommet i kontakt med mannen, og deretter ha opprettet sak etter forholdene.
Butikkeieren skal ha fortalt at det vil ta flere uker å få reparert vinduene, og at det ikke er noe forsikring.
Foreløpig er det ikke noe som er stjålet fra butikken.
