112
Motorsyklister i sammenstøt i Finnmark
(FINNMARK): Nødetatene rykket ut etter melding om en MC-ulykke på E39 ed Olderfjord i Finnmark søndag kveld.

Da nødetatene rykket ut til stedet skulle det vise seg at den ene motorsykkelen satt det to spanske statsborgere, mens den andre motorsykkelen satt det kun en person med norsk statsborger.
Nordmannen er fraktet til sykehus, mens en kvinnelig MC-passasjer på den andre er fraktet til legevakt for helsesjekk etter støtskader i beinet.
Politiet skriver i en oppdatering at nordmannen skal ha fått bruddskader i en foto, mens den spanske føreren av den andre motorsykkelen er uskadet. Det er foreløpig uklart om den andre personen var skadet.
Politiet har startet åstedsundersøkelse og avhører personer på stedet.
Lik Extraavisen.no på Facebook!
Det viste seg at det var 2 spanske statsborgere på den ene motorsykkelen mens det var 1 norsk statsborger på den andre. Nordmannen er fraktet til sykehus, den kvinnelige passasjeren på den spanske motorsykkelen blir fraktet til helse pga støtskader i benet.
— Politiet i Finnmark (@politifinnmark) June 5, 2022
