WizzAir saksøker fylkeskommune
WizzAir har stevnet Agder fylkeskommune for ulovlig boikott av flyselskapet. Får selskapet medhold, kan søksmål mot andre fylkeskommuner komme, deriblant Stord.

Det skriver nyhetsbyrået NTB.
Flyselskapet mener at vedtaket som fylkeskommunen gjorde, var et signal om å oppfordre ansatte og politikere til å ikke bruke flyselskapet under tjenestereiser.
WizzAir mener at dette er ulovlig boikottformidling som ikke er i henhold med loven.
Wizz Air har tidligere sendt søksmålsvarsel også til Møre og Romsdal fylkeskommune, Bergen kommune, Viken fylkeskommune, Stord kommune, Oslo kommune og Statnett.
– At WizzAir i denne omgang har valgt å stevne bare ett av de folkevalgte forvaltningsorganene som vedtok boikott, betyr ikke at selskapet frafaller muligheten for å stevne også de andre. Men Wizz Air vil avvente den rettslige behandlingen i Aust-Agder tingrett før man eventuelt tar nye rettslige skritt, skriver selskapet i en pressemelding.
Flyselskapet har tidlig fått kritikk for å motsette fagforeninger.